AKTUALNOŚCI

2021-09-27

 

 

 

Zapraszamy do Biblioteki Wydziału Farmaceutycznego w nowym roku akademickim 2021/2021

Czytelnia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00.

Załatwianie spraw nie wymagajacych osobistego przyjścia do biblioteki możliwe jest za pośrednictwem telefonu 58 / 349 12 84 oraz poczty elektronicznej biblfarm@gumed.edu.pl

Biblioteka BWF przyjmuje zamówienia na kopie materiałów drukowanych, tj. artykułów naukowych oraz fragmentów książek w postaci skanów (do 25 stron).

Osoby zainteresowane otrzymaniem skanu publikacji proszone są o przesłanie odpowiednich informacji bibliograficznych na adres biblfarm@gumed.edu.pl

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych zasobów Biblioteki poprzez serwer HAN.

Zachęcamy do korzystania  z elektronicznej wersji European Pharmacopoeia wyd. 10 oraz Farmokopea Polska XI, a także The United States Pharmacopeia (USP)  - dostęp z komputerów czytelni (logowanie hasłem przyznanym dla biblioteki BWF).

Isnieje możliwość założenia indywidualnego konta użytkownika w celu korzystania z European Pharmacopoeia Online, wyd. 10 (UWAGA! Dostęp do publikacji jest możliwy dla maksymalnie 200 użytkowników).

W celu skorzystania z bieżącego wydania, należy:

 - założyć indywidualne konto użytkownika, podając adres email z domeny gumed.edu.pl;
 - oraz przesłać zarejestrowaną nazwę użytkownika - adres email na adres biblbazy@gumed.edu.pl celem autoryzacji, podając w temacie wiadomości: "European Pharmacopoeia aktywacja".
Po aktywowaniu konta użytkownik otrzyma automatyczne potwierdzenie na swój adres email.

W przypadku konieczności skorzystania z bazy prac magisterskich i licencjackich, badź innych zasobów bibliotecznych z sieci GUMed zalecamy dokonanie rezerwacji miejsca w czytelni na wybrany dzień i godzinę - zapisy biblfarm@gumed.edu.pl

W czytelni jednocześnie może przebywać maksymalnie 4 użytkowników.

W bibliotecznej książce odwiedzin prowadzony jest rejestr użytkowników na potrzeby sanitarno-epidemiologiczne.

Konieczne jest zachowanie dystansu minimum 1,5 metra pomiędzy osobami przebywającymi w czytelni.  

Przed wejściem należy zdezynfekować ręce i założyć maseczkę na nos i usta.

 

 


2021-09-24

Zachęcamy do korzystania z  United States Pharmacopeia online

Dostęp do publikacji  jest możliwy z komputerów czytelni (logowanie hasłem przyznanym dla Biblioteki Wydziału Farmaceutycznego).

 


2021-09-23

 

Przypominamy o możliwości korzystania z  European Pharmacopoeia Online, wyd. 10
              

UWAGA! Dostęp do publikacji jest możliwy dla maksymalnie 200 użytkowników.

W celu skorzystania z bieżącego wydania, należy:

  • założyć indywidualne konto użytkownika, podając adres email z domeny gumed.edu.pl;
  • oraz przesłać zarejestrowaną nazwę użytkownika - adres email na adres biblbazy@gumed.edu.pl celem autoryzacji, podając w temacie wiadomości: "European Pharmacopoeia aktywacja".

 
Po aktywowaniu konta użytkownik otrzyma automatyczne potwierdzenie na swój adres email.

 

 

2021-06-30

 

Journal Citation Reports – nowa edycja 2021

Nowe wydanie JCR 2021 ukaże się pod koniec czerwca. Dołącz do webinarium, aby dowiedzieć się o udoskonaleniach i dodatkach do istniejących źródeł informacji o czasopismach naukowych.

Link do rejestracji na szkolenie znajdziesz tutaj

 


2021-06-01

 

BIBLIOTEKA GŁÓWNA informuje, że od dnia 7 czerwca 2021 roku planuje uruchomić nowy system zdalnego dostępu do zasobów elektronicznych spoza sieci uczelnianej.
Dotychczas stosowany system autoryzacji poprzez serwer proxy zostanie zawieszony i zastąpiony systemem HAN.

Dostęp do nowego systemu zostanie automatycznie przydzielony wszystkim pracownikom i studentom GUMed posiadającym aktywne konto biblioteczne. Nie będzie wymagana żadna dodatkowa rejestracja i konfiguracja przeglądarki internetowej.
Do zalogowania się do systemu będzie potrzebny jedynie numer karty bibliotecznej i hasło do konta bibliotecznego.

 

Uprzejmie prosimy, aby już teraz zalogować się do swojego konta bibliotecznego, zaktualizować dane i sprawdzić, kiedy upływa termin zwrotu wypożyczonych książek, bo system automatycznie nie pozwoli na zalogowanie się w przypadku przetrzymanych pozycji.

Logowanie do konta bibliotecznego

W razie problemów z zalogowaniem się, prosimy kontaktować się z Oddziałem Udostępniania:
telefon 58 349 10 51, e-mail: biblwyp@gumed.edu.pl


2021-05-07

 

Już po raz XVIII Biblioteka Główna GUMed włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2021) organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Tegoroczne hasło przewodnie to Znajdziesz mnie w bibliotece, które na przekór trwającej pandemii zaprasza do aktywnego korzystania z bibliotecznych zbiorów, szukania pomocy u bibliotekarzy, poznawania fascynujących ludzi i historii. A przecież już od ponad roku wiemy, że da się to robić także online!

Świętujcie z nami Tydzień Bibliotek i sprawdźcie, co mamy do zaoferowania!

 

 

 

 

Znajdziesz mnie w bibliotece – Bibliotekarze i Lekarze

Przez cały tydzień będziemy publikować filmy nagrane przez Bibliotekarzy i Gości. Podpowiemy Wam, do kogo zwrócić się z konkretnym problemem, poznacie niezwykłe osobowości bibliotekarzy i związanych z uczelnią lekarzy. Zaprezentujemy Wam również nasze niezwykłe zbiory – zarówno tradycyjne, jak i elektroniczne:

8 maja – Znajdziesz mnie w bibliotece... − zaproszenie Katarzyny Falow, nowej Dyrektor Biblioteki Głównej GUMed
10 maja – W bibliotece znajdziesz... zasoby elektroniczne oraz informacje i pomoc, jak z nich korzystać
11 maja – W bibliotece znajdziesz... trudne skróty, trudne słowa i ludzi, którzy pomogą ci się wśród nich odnaleźć
12 maja – W bibliotece znajdziesz... filię na Wydziale Farmaceutycznym
13 maja – W bibliotece znajdziesz... zespół ds. Otwartej Nauki i pomoc w opracowaniu Planu Zarządzania Danymi
14 maja – W bibliotece znajdziesz... ślady historii medycyny i uczelni
15 maja – W bibliotece znajdziesz... ludzi uczelni


 

 

 

Znajdziesz mnie w bibliotece – Autor i Czytelnicy

12 maja Dyskusyjny Klub Książki BG GUMed zaprasza na rozmowę wokół powieści Kraboszki pani Barbary Piórkowskiej czyli autobiograficzny zapis doświadczenia choroby nowotworowej. Książka porusza niezwykle istotny aspekt relacji lekarz-pacjent, zwracając przy tym uwagę na zawiłości i kłopoty we wzajemnej komunikacji oraz pułapki systemu, które utrudniają zbudowanie wzajemnego porozumienia. Akcja książki rozgrywa się w Akademii Medycznej w Gdańsku.

Kraboszki to lektura obowiązkowa stanowiąca dobry punkt wyjścia do dialogu między pacjentami, lekarzami oraz studentami medycyny o tym, jaka jest i mogłaby być polska służba zdrowia.

Program spotkania:

Zachęcamy do śledzenia fanpage'a DKK BG GUMed oraz strony www naszej Biblioteki.

Mamy nadzieję, że znajdziecie w Bibliotece coś dla siebie – zapraszamy na Tydzień Bibliotek!

 

Zasady przetwarzania danych osobowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Wobec wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (EU) 2016/679 z dnia 17 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Biblioteka Główna informuje, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gdański Uniwersytet Medyczny z siedzibą w Gdańsku 80-210, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a,

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Magdalena Dłużewska (iod@gumed.edu.pl),

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w systemie biblioteczno-informacyjnym Trójmiejskiego Zespołu Bibliotecznego (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności) w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych na podstawie art. 6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

4. Pani/Pana dane osobowe nie będą ujawniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa, firmom windykacyjnym, firmom wspierającym obsługę informatyczną,

5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnikami prawa,

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie,

7. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.,

8. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi.